YEŞİL ÇAM KOZALAĞI ÖZÜ ŞİFASI

28 Kasım 2022

Yeşil Çam Kozalağı Özü Şifası Gizli Mistik Reçete

    Ormanlardan gelen bir şifa ile tanıştıracağız sizi, hazır olun. Piknik hatıralarının en güzel detaylarından biridir çam ağaçları değil mi? Buram buram çam kokan, yemyeşil alanların verdiği o huzur ile eve döndüğünüz anda, o tabiata hasret duyarsınız. Hasret duymakta haklısınız. Çam ağaçlarındaki şifa ruhunuza işlemiş adeta. Çam kozalağının da şifalı olduğunu söylesek size? Evet, çam kozalağı her derde deva olacak nitelikte.  

    Faydaları neredeyse hiç duyulmamış özel bir bitki çam kozalağı. Evlerde çoğu zaman dekor amaçlı kullanılan kozalağın faydaları öyle çok ki… Kozalak suyu, şurubu, özü, pekmezi, yağı, reçeli gibi… 115 çeşit çam ve kozalak çeşidi varken, Anadolu da en sıklıkla bulunanları 5 veya 6 cinstir. Karaçam, Sarıçam, Fıstık çamı, Halep çam, Kızılçam. 

    Nefesinizi açan bir yazıya hazır olun. Birazdan buralar bolca çam kokacak. Bu yazıda çam kozalağı neye iyi gelir ve çam kozalağı faydası nelerdir hepsini öğreneceğiz.

    Solunum rahatsızlıklarının en doğal ilacıdır. Öksürme, astım, bronşit ve rahatsız edici balgam durumlarında size şifa olacak niteliktedir. Vücudun ihtiyacı olan mineralleri bünyesinde barındırır. Sigara içenlere şifalı bir haber verelim: Akciğerlerinizi temizler ve daha rahat nefes almanıza yardımcı olur. Soğuk geçen kış günlerinde, sizi ayakta tutacak, vücut direncinizi koruyacak çökmüş bağışıklık sistemini düzelten bir şifa olarak akıllarda kalsın çam kozalağı. Metabolik sorunlar yaşıyorsanız çam kozalağı ile yola çıkmalısınız.

Similar Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir